Mantolama Firmaları

Mantolama firması seçiminde öncelikle iyi bir alt yapı ve teknik kadroya sahip, hiçbir işi yarım bırakmamış uygulama hakkında tam bilgiye sahip, uygulama ve iş güvenliği alanında eğitimli ekipleri olan firmalar tercih edilmelidir.Uygulamayı yapan yalıtım firmaları yaptığı işin arkasında durabilmelidir. Hem işçiliğe hem de kullanılan malzemeye tedarikçi ve kendisi en az 5 sene garanti verebilmelidir.Uygulamada TS ve CRN standartlarına uygun üreticinin garanti verdiği mantolama malzemeler kullanılmalıdır.

İşe başlanmadan önce mutlaka sözleşme imzalanmalı ve tüm şartları detaylı olarak sözleşmeden belirtilmelidir.

Firmadan mutlaka uygulamada çalışacak personelin SGK girişlerini gösteren belgeler istenmelidir.

Mantolamanın ana amacı, bir binanın içi ve dışı arasındaki enerji transferini sınırlamaktır. İstanbul’un ve Türkiye’nin toplam enerji tüketiminin büyük bir kısmı konutlarda tüketilen enerjidir ve bu enerjinin büyük bir kısmı ısıtma için kullanılır.

Çatılar, duvarlar, pencereler ve zeminler için yapılan mantolama ısı kaybını azaltarak enerjinin verimliliğini artırır. Mantolama başta İstanbul olmak üzere tüm illerde gerek sağlık gerek çevre gerekse ekonomik sebeplerden yapılmalıdır.Standartları kötü olan mantolama dan performans almak mümkün değildir. İyi bir mantolama uygulaması için ısı köprülerinin oluşmaması gerekir pencere kenarları,çıkmalar,parapetler vb. bölgelerin mantolaması yapılırken çok dikkat edilmelidir.

İyi bir uygulamanın olmazsa olmazlarının başında bilgi birikim ve tecrübeye sahip mantolama şirketleri gelir, personeli bilgili tecrübeli olan mantolama şirketlerin uygulamadan kaynaklanan sorun hemen hemen yok gibidir.İkinci olmazsa olmazı standartlara uygun mantolama malzemeleridir, uluslar arası standartlara uygun ısı yalıtım malzemeleri tam koruma sağlar ve uzun yıllar binanızı dış etkiler korur.

Mantolama firmaları nın ilk görevi uzman uygulamacı personel yetiştirip sorunsuz uygulamalar yapmak ve kurumsal kazançlarını ikinci planda tutarak öncelikle ülke menfaatlerini düşünmek olmalıdır.

kaynak : https://www.guneyyapiizolasyon.com.tr/sayfalar.3877.mantolama-firmalari.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir