Polisan Mantolama Exelans Enerji Çimento Su Yalıtımı Yarı Esnek

Polisan Exelans Enerji Çimento Su Yalıtımı Yarı Esnek : Su problemlerinin çözümü için kullanılan özel polimer katkılar ile takviye edilmiş, garaj, teras ve temellerde su yalıtımı sağlayan, su itici özelliği olan, sadece pozitif basınç tarafında kullanıma uygun, fırça ile sürülerek uygulanabilen, çimento esaslı, çift komponentli yarı esnek su yalıtım harcıdır.

Kullanım Alanları:

  • Yatayda ve düşey uygulamalarda
  • Banyo, wc, balkon vb. ıslak hacimlerde
  • Garaj, balkon, teras ve kiler gibi sürekli nemli, ıslak ve rutubetli alanlarda,
  • Yapıların pozitif basınc taraflarında,
  • Su depoları, havuzlar, su tankları ve rezervuarlarda
  • İstinad duvarlarında ,bina temellerinde, bodrum duvarlarında, yer altı ve yerüstü inşaat çalışmalarında

Özellikleri:

İç ve dış ortamlarda kullanılabilir.  Pozitif basınçlı su etkisine karşı geçirimsizlik sağlar. Ağır hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Yüksek aderansa sahip olup çok iyi yapışma özelliğine sahiptir. Büzülme ve çatlama yapmaz. Aşınma direnci yüksektir. Yatay ve düşey uygulamalar için uygundur. Korozif ve zehirli madde içermediğinden su depolarında kullanılabilir. Yarı esnektir.

Yüzeyin Hazırlanması:

Uygulama yapılacak yüzey temiz ve aderansı azaltacak malzemelerden arındırılmış olmalıdır. Yüzeyde boya, yağ, zift, cüruf, kür malzemesi gibi yapışmayı engelleyici  yabancı maddeler ile gevşek parçalar, çimento ,sıva, beton kalıntıları ve tahta takozlar uygulama yüzeyinden uzaklaştırılmalıdır. Keskin köşe ve kenarlara tamir harcıyla pah yapılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey ıslatılıp suya doygun hale gelmesi sağlanarak uygulamaya hazır hale getirilmelidir.

Malzemenin Hazırlanması:

Sıvı komponent bileşim uygulamadan önce iyice çalkalanmalıdır. Çalkalanan sıvı komponent emiz bir uygulama kabına boşaltılır. Daha sonra toz komponent bileşimin tamamı dökülerek, bütün topaklar kayboluncaya kadar, düşük devirli mixer yardımıyla iyice karıştırılır. Yaklaşık 5 dakika dinlendirilip, yeniden karıştırılır.

Uygulama:

Uygulama en az 2 kat halinde yapılacak sekilde planlanmalıdır. Polisan Exelans Enerji Çimento Su Yalıtımı Yarı Esnek 2K fırça ve/veya mala yardımıyle yüzeye tatbik edilir. İlk kat uygulamasını muteakipen az 4-6 saat beklenmeli ve 2. kat uygulama yapılmalıdır. Bekleme suresi 24 saati geçmemelidir. Malzemenin ilk prizini almasına müteakip 1. kat uygulamanın dik doğrultusunda 2. kat uygulama yapılır. Çok geniş yüzeylerde uygulanmasından kaynaklanabilecek çatlaklar, derzler bırakılarak uygulama yapılması yoluna gidilmelidir. Derzler esnek dolgu malzemeleri ile doldurulmalıdır. Çatlama riskine karşı Polisan  Exelans Enerji Donatı Filesi Pro iki kat arasında uygulanabilir. Çok sıcak yada donmuş yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır.

Taze uygulama yapılmış yüzeyler ilk günlerde doğrudan güneş ışığı, güçlü hava akımlarına, yüksek sıcaklıklara (35 C üzeri), yağmurlu yada don olan günlerde uygulamadan kaçınılmalıdır. Uygulama yapılmış yüzey üzerine yapılacak her tür sıva uygulaması, fayans kaplama vb. işler en erken 3 gün sonra gerçekleştirilmelidir.

Polisan Exelans Enerji Dış Cephe Mantolama Fiyatları için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir